8 сесія ВР для чернівецьких мажоритарників: 9 з 57 прийнятих законопроектів та відвідуваність засідань вище 80%

8 сесія ВР для чернівецьких мажоритарників: 9 з 57 прийнятих законопроектів та відвідуваність засідань вище 80%

 

Впродовж восьмої сесії Верховної Ради усі депутати-мажоритарники Чернівецької області відвідували сесійні засідання та засідання комітетів у більш, ніж 80% випадках. Лише один депутат має високий показник виступів з місця та трибуни й лише він також має найбільшу кількість законодавчих ініціатив, що були прийняті. Такі результати дослідження активності народних обранців впродовж першого півріччя презентували представники Громадянської мережі ОПОРА на публічній дискусії 1 серпня.

Чернівецьку область у парламенті представляють 4 депутати-мажоритарники – Микола Федорук, Іван Рибак, Григорій Тіміш та Максим Бурбак.

Як зазначив громадський консультант ОПОРИ Тарас Прокоп, всі вони досить активно проявляють себе в стінах Верховної Ради і майже не пропускають пленарні засідання. Проте дані по їх електронній та письмовій реєстрації дещо різняться, що може свідчити про використання їхніх карток іншими депутатами. «З початку року, найбільше засідань відвідав Максим Бурбак – 95% та пропустив тільки 3 засідання. На сайті Верховної Ради вказано, що ці пропуски були здійснені у зв'язку із хворобою. Григорій Тіміш відвідав 92,4% засідань, маючи 5 пропусків за даними письмової реєстрації, але згідно з електронною системою, депутат був присутній на всіх засіданнях. Іван Рибак взяв участь у 85% засідань та був відсутній 11 разів згідно з письмовою реєстрацією. Найменший рівень відвідуваності серед чернівецьких депутатів-мажоритарників у Миколи Федорука, який відвідав 83,5% засідань та у зв'язку із хворобою пропустив 12 засідань», – розповів консультант.

pr conf 1 08 2018 Chernivtsi 2 min

Не набагато гіршим виявився і рівень вдвідуваності засідань парламентських комітетів цими народними обранцями. Так, Микола Федорук відвідав 96,6% засідань комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. За ним йде Максим Бурбак, який відвідав 93,2% засідань комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. Іван Рибак відвідав 92,6% засідань комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Григорій Тіміш відвідав 83,3% засідань комітету з питань європейської інтеграції.

За словами Тараса Прокопа, один з народних обранців регіону увійшов к ТОП-10 лідерів за кількістю виступів за сесію з-поміж усіх депутатів. «Впевнене лідерство щодо виступів у залі Верховної Ради тримає Максим Бурбак, який від початку року 28 разів виступав з місця і 50 разів виходив до трибуни. 13 разів з місця виступав Іван Рибак. 3 рази з місця і 6 разів з трибуни виступав Микола Федорук. Найменше ж виступів у Верховній Раді у Григорія Тіміша, який один раз виступав з місця і один раз виходив до трибуни», – підкреслив він.

Що стосується законотворчої діяльності депутатів, яка є основою роботи в парламенті, то загалом народні депутати Чернівецької області напрацювали за восьму сесію 57 законопроектів, з яких 9 стали законами. Крім того, всі депутати-мажоритарники регіону регулярно здійснюють прийоми виборців, а деякі з них навіть мають приймальні за межами своїх округів.

Присутня на заході помічниця народного депутата Максима Бурбака Аліні Круглецька розповіла, що вони регулярно приймають звернення від мешканців Чернівецької області щодо вирішення їхніх проблем і майже 45% від цих звернень мають позитивне вирішення, хоча і у більшості випадків люди звертаються з тими питаннями, які не входять в компетенцію діяльності народного депутата, а мають вирішуватися органами місцевого самоврядування.

pr conf 1 08 2018 Chernivtsi 3 min

Захід відбувся в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Із повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням: https://rada.oporaua.org/novyny/novini/23274-yak-pratsiuvaly-deputaty-mazhorytarnyky-chernivetskoi-oblasti-z-pochatku-2018-roku

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, громадський консультант ОПОРИ в Чернівецькій області

тел.: 095 490 05 04

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.