Відвідування засідань парламентських комітетів депутатами-мажоритарщиками Київщини

Відвідуваність засідань парламентських комітетів та робота в комітетах є одним з важливих аспектів законодавчої активності народного депутата. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, як народні депутати ВР VIII скликання від Київської області відвідували засідання парламентських комітетів, у складі яких вони працюють.

Присутність на засіданнях Верховної Ради та засіданнях комітетів – це прямий обов’язок народних депутатів згідно зі ст. 24 п. 3 Закону України “Про статус народного депутата”, бо “кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано”. У ст. 24 п.9 даного Закону конкретизовано, що народний депутат зобов’язаний бути присутнім на засіданнях комітету та підкомітету, до складу яких його обрано, та брати участь у їх роботі.

Із дев'яти народних депутатів Київської області, які були обрані у одномандатних округах, найвищий показник 96% відвідування засідань комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності має Романюк Віктор Миколайович, присутній на 23 із 24 засідань. Другий показник демонструє заступник голови Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Гаврилюк Михайло Віталійович - 95%, відвідав 18 з 19 засідань. Різаненко Павло Олександрович, голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств та електронної комерції Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності відвідав 19 з 24 засідань, що складає 79%. У Марченка Олександра Олександровича, голови підкомітету з питань будівництва та архітектури Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, показник відвідування 78%, був присутній на 14 з 18 засіданнях комітету. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Міщенко Сергій Григорович із 30 засідань відвідав 21, що відповідає 70%. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Гудзенко Віталій Іванович брав участь у 12 з 22 засідань, що складає 55%. Москаленко Ярослав Миколайович, голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, був присутній на 8 з 20 засіданнях, має показник 40% відвідуваності. Найнижчі показники відвідуваності: 17% (присутній на 3 із 18 засідань) у заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Онищенка Олександра Романовича та у депутата Сольвара Руслана Миколайовича члена Комітету Верховної Ради України з питань транспорту– 13% , який був присутній на 2 засіданнях з 15.

 

01 04 к

За коментарями звертайтеся:
Руслана Величко-Трифонюк, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Київській області
тел.+38 063 187 41 06 , email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір 100 депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.