Депутати онлайн: черкаські нардепи у соціальних мережах

Соціальні мережі, зважаючи на свою популярність, є ефективним інструментом взаємодії народного депутата та виборця. Останній, переглядаючи сторінку свого обранця, наприклад, у Facebook, може отримувати інформацію про його роботу з "перших вуст". Не менш важливою є можливість написати особисте повідомлення депутату, замість того, щоб стояти в чергах до нього на прийом. Але це стає можливим лише у випадку, коли народний депутат є активним користувачем соціальної мережі.

ОПОРА дослідила активність та присутність нардепів Черкаської області у соцмережах, зокрема у Facebook. А також звернулась через соціальну мережу до народних обранців з питанням  щодо їх ставлення до комунікації виборця і депутата у соціальних мережах.

Загалом, на повідомлення представників ОПОРИ у Facebook щодо ставлення нардепів до комунікації виборця і депутата у соціальних мережах протягом чотирьох днів з моменту надсилання не відповіли Володимир Зубик, Геннадій Бобов та Сергій Рудик.

Акаунт у FB мають усі черкаські мажоритарники, окрім Валентина Ничипоренка. Cвої сторінки активно ведуть Олег Петренко, Владислав Голуб, Сергій Рудик та Антон Яценко.

Депутат по 194 округу Олег Петренко на своїй сторінці часто перепощує новини про полк "Азов" (до обрання нардепом, у 2014 р. був рядовим батальйону спецпризначення МВС "Азов"), пости зі сторінки "Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму", куди він входить, публікує свої думки щодо роботи в парламенті тощо.

Час від часу, нардепа блокують через поширення інформації, пов’язаної з діяльністю "Азову". Нещодавно його забанили за нагадування про річницю Широкинської операції. У таких випадках, Олег Петренко користується своєю публічною сторінкою.

Petrenko

Facebook Олег Петренко використовує як майданчик для спілкування з виборцями. Вважає що політик не лише має поширювати там свої ідеї, звітувати, а й отримувати зворотній зв’язок.

"Намагаюся не лише читати і відповідати на всі звернення в соцмережах, а й реагувати на вказані проблеми. Зараз люди навіть більше звертаються у Facebook, аніж у громадську приймальню. Людям, особливо, молоді – так зручніше. Бо у приймальню ще потрібно йти, а так усе на місці",  – відписав на питання ОПОРИ Олег Петренко.

Володимир Зубик (ВО 195), хоч і зареєстрований у Facebook, проте за весь час не зробив там жодного власного допису.

Особливою активністю не відзначається Геннадій Бобов (ВО 196). З дописів за цей рік – привітання зі святом Водохреща та Різдвом Христовим, в яких депутат наголошує на тому, що дітям спеціалізованих шкіл та дитячих будинків округу, за його ініціативи, були вручені подарунки.

Активним користувачем FB є і депутат по 197 округу Владислав Голуб. За його словами, акаунтів у "ВКонтакті" та "Однокласниках" не має з принципових міркувань. Усі повідомлення, які стосуються депутатської активності Владислава Голуба, публікуються на його публічній сторінці. Це інформація про роботу в окрузі, позиція щодо тих чи інших голосувань, анонсування участі в телевізійних програмах тощо. На своїй приватній сторінці обмежується перепостом інформації зі своєї публічної сторінки.

Депутат бере участь у обговоренні своїх постів. Позитивно ставиться до того, що йому можуть написати приватне повідомлення: "Кожне питання різне, тому єдиного сценарію не існує. Можу відповісти через Facebook, але якщо питання потребує більш ґрунтовної роботи, то вирішую все через приймальню. У FB пишуть переважно журналісти. У мене все-таки більше сільський округ".

Holub publik

Нардеп по 198 округу Сергій Рудик систематично публікує дописи, зосереджуючи увагу на своїй депутській діяльності. Ознайомившись з його сторінкою, можна дізнатися у яких подіях бере участь депутат, яким ЗМІ дає інтерв’ю, що думає про резонансні голосування у парламенті. Окрім цього, нардеп звітує про роботу Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членом якого він є,  публікує інформацію і особистого характеру тощо.  Загалом він активний дописувач у Facebook.

Rudyk

Антон Яценко (ВО 200) також використовує FB, як майданчик для оприлюднення своєї роботи, як у Верховній Раді, так і на окрузі. Загалом він добре ставиться до ідеї комунікації виборця і депутата в соціальних мережах.

Jacenko

"Кожного ранку перевіряю соціальні мережі, як "Отче наш". Вважаю, що це абсолютно нормальна практика. Я розумію, що молодій людині так зручніше, а люди старшого віку мають мій телефон", – відписав Антон Яценко.

Окрім цього, Олег Петренко має акаунт в "Instagram", хоча, за його словами, користується ним рідко, а зі сторінки у мережі "ВКонтакті" здебільшого читає новини про ЦК "Азов". Владислав Голуб зареєстрований у Twitter, але не веде його. Антон Яценко є у "ВКонтакті" та "Однокласниках", навіть має профіль у мережі "LinkedIn". В YouTube має свій канал: "Пресс-центр Антона Яценко". Сергій Рудик, окрім акаунта у соціальній мережі, має власний сайт та канал на YouTube, де здебільшого розміщує відеозвернення з критикою прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Сайт є і у нардепа Валентина Ничипоренка.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області, тел.: 093 421 28 40 , email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#рада8; #rada8; #opora; #опора)

Довідково:

У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.