Блог про сайт

Відвідуваність засідань Ради депутатами. Як це працює

Відвідуваність засідань Ради депутатами. Як це працює

Ходити на засідання Ради - один із обовязків народного депутата. Для того, щоб ще є отримати свою зарплату, вони зобовязані поставити особистий підпис, аналогово, ручкою на звичайному папері перед кожним засідання у спеціальній формі.

Наприкад, ось цей депутат письмово зареєструвався на 4 із 16 реєстрацій (засідань) Ради. Дані для цих візуалізацій, як і для усіх інших, ми беремо з офіційного порталу Верховної Ради України.

vidviduvanist rada

Звичайно, іноді депутати можуть бути відсутні відповідно даних письмової реєстрації, але в цей день голосувати в Раді, чи реєструватись електронно. Народний депутат Юлія Тимошенко, наприклад, саме так і вчиняла. Відповідно до даних її письмової реєстрації вона відвідала лише два засідання, тоді як в реєстрації за допомогою електронної картки дані сильно відрізняються.

Згідно Закону України "Про Регламент Верховної Ради України", стаття 26,

Частина 1: Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.

Частина 4: Дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради. Спірні питання розглядаються комітетом, до предмета відання якого належать питання регламенту.