Новини
Як часто хмельницькі нардепи голосують проти своєї фракції
Хмельниччину у Верховній Раді України представляють семеро депутатів, обраних у одномандатних мажоритарних округах, шестеро з них є членами депутатських фракцій та груп. На основі даних з сайту rada4you.org ми проаналізували, як часто ці народні обранці не підтримують позиції більшості зі своїх фракцій та груп1.
Нардеп Віктор Бондар (округ № 191), який зараз належить до групи «Партія «Відродження», з часу набуття депутатських повноважень проти фракції голосував у 13% випадків, або ж 487 разів. Зокрема від початку 2016 року (станом на 20 березня) голосувань, що суперечать позиції більшості з депутатської групи, у нього налічується 42: при цьому Віктор Бондар 36 разів натиснув кнопку «Так», один раз – «Ні», один раз «Утримався» і чотири рази не голосував взагалі.
Сергій Лабазюк (округ № 188), член депутатської групи «Воля народу», з моменту свого обрання проти фракції голосував у 28 % випадків, що у числовому виражені становить 892 рази. У нинішньому році в доробку нардепа ми нарахували 162 таких голосування: 34 рази він не погодився з думкую більшості, проголосувавши «Так», один раз – «Ні», 15 разів – «Утримався» і 112 не голосував.
Народний депутат Роман Мацола (округ № 190), член фракції партії «Блок Петра Порошенка», від початку каденції не погодився з позицією фракції у 16% випадків: зафіксовано 684 його голосування, які не збігаються з голосуванням більшості у фракції. У нинішньому році такі розбіжності він продемонстрував уже 105 разів: всупереч більшості колег із фракції вісім разів проголосував «Так», шість разів – «Утримався» та 91 раз не голосував.
Сергій Мельник (округ № 187), який входить до фракції партії «Блок Петра Порошенка», за час свого депутатства проти фракції голосував у 13% випадків, що у числовому вираженні становить 564 рази. З нового року кількість його голосувань, що суперечать позиції фракції, дорівнює 69: 14 «Так», одне «Ні», 24 «Утримався», а 20 разів він не голосував взагалі.
Народний депутат Володимир Мельниченко (округ № 193), який належить до фракції партії «Блок Петра Порошенка», не підтримав її майже у 10 % випадків: 420 його голосувань суперечать позиції більшості у фракції. За майже три місяці 2016 року депутат виявив незгоду з колегами по фракції 72 рази: 17 разів проголосувавши «Так», 51 раз утримавшись та чотири рази не голосувавши.
Депутат Андрій Шинькович (округ № 189), який також входить до фракції партії «Блок Петра Порошенка», з часу свого обрання проти фракції голосував у 18 % випадків, або 718 разів. Від початку цього року він 102 рази під час голосування не підтримав позицію більшості у своїй фракції: 13 разів проголосувавши «Так», один раз – «Ні», 30 разів утримавшись та не голосувавши 58 разів.
Таким чином, нардеп Сергій Лабазюк висловлював незгоду зі своєю депутатською групою частіше від інших депутатів, обраних у Хмельницькій області. На противагу йому найбільш дисциплінованим виявився Володимир Мельниченко. Від початку 2016 року з-поміж хмельницьких мажоритарників Сергій Лабазюк продемонстрував максимальну кількість голосувань, що суперечать позиції більшості його депутатської групи, натомість найменше голосувань всупереч однопартійцям ми нарахували у нардепа Віктора Бондаря.
1Йдеться про голосування, що відрізняється від того, як голосує більшість фракції чи групи, до якої входить депутат. Наприклад, за умови, коли більше 50% членів фракції проголосували «Так» щодо певного законопроекту, голосування окремого депутата «Ні», «Утримався» або «Не голосував» вважається голосуванням «проти фракції».
За коментарями звертайтеся:
Оксана Банкова, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області
тел, +380978073293, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер
(#рада8; #rada8; #opora; #опора)
Довідково:
У 2016 році по всій Україні – у 24 областях та м. Києві Громадянська мережа ОПОРА реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа. Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій на народних депутатів України. Відбір депутатів, щодо діяльності яких здійснюється моніторинг, відбувався за критеріями пропорційного представництва усіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності у окрузі.